مغالطه‌گری و توجیه اقدام بیگانگان!

 اقدام غیردیپلماتیک اشتون مسئول سیاست خارجی اروپا در دیدار با برخی از فتنه‌‌گران، با واکنش‌های شدید مردم و نمایندگان ایشان در مجلس شورای اسلامی همراه بود. این اقدام که در قالب سناریوی جدید غرب برای اعمال فشار به جمهوری اسلامی با ابزار حقوق بشر طرحریزی شده است، وقتی کامل گردید که شاهد اظهارات غیرقانونی و خلاف عرف بین‌المللی دبیرکل سازمان ملل بودیم که در آن باصراحت با دخالت در مسایل داخلی کشورمان، آقای روحانی را غیرمتعهد به وعده‌های انتخاباتی‌اش معرفی کرده بود!

هرچند بنظر می‌رسد در محکوم نمودن این اقدامات بیگانگان و دشمنان نظام اسلامی اختلافی بین نیروهای سیاسی داخل کشور نباشد، اما متاسفانه شاهد اظهارنظرات عجیب و غریبی از برخی افراد بودیم که با مغالطه‌گری و وارونه نگری در مقام توجیه اقدام خلاف عرف اشتون و بان‌کی‌مون برآمده‌اند.

آخرین اظهارات در این زمینه را نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ایراد کرده که در جایگاه دفاع از اشتون برآمده و خطاب به منتقدان گفته است: «چرا می‌ترسیم یکی بیاید و با یکی دیگر دیدار کند؟»

ظاهرا آقای پزشکیان اصلا نمی‌داند که اعتراض مردم و نمایندگان آنان بر سر چیست! لذا گمان داشته‌اند که دیدار اشتون با یک مجرم برای نظام اسلامی دلهره‌آور است! در حالی که غرب با همه تهدیدات نظامی، سیاسی و اقتصادی‌اش در طول 35 سال گذشته نتوانسته است نگرانی برای ملت دلیر ایران اسلامی بوجود آورد! چه برسد به به اقدامات دزدانه خانمی که از وزن چندانی در معادلات دیپلماتیک نیز برخوردار نیست!

مساله بر سر گفتگو با نرگس محمدی نیست، بلکه مساله جسارت و بی‌احترامی اشتون به ملت ایران است، و اینکه چطور یک دیپلماتی که خود را "کارکشته" نیز می‌داند به عرف بین‌المللی پایبند نبوده و اقدامی انجام می‌دهد که خلاف برنامه‌ریزی و ماموریت وی بوده است! اما ظاهرا تاسف بارتر  آن است که فردی که خود را نماینده مردم می‌داند، چطور حاضر نیست از حقوق ملت دفاع نمایند و بلعکس مدافع حقوق بیگانگان شده است!

مسعود پزشکیان در گفت وگو با ایرنا ادامه می‌دهد: «اگر فردی در فتنه بوده و محاکمه شده و مدت مجرمیت خود را نیز گذرانده است، مجاز نیستیم آن فرد را تا آخر عمر از تمامی حقوق اجتماعی‌اش محروم و مجازات کنیم.»

نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم اظهار داشته است: «نمی‌دانم مبنای کارشناسی اینگونه حرف‌ها چیست اما کسانی که قصور و تخلفی می‌کنند و دوران مجازات خود را گذرانده‌اند و قانون بر آنها اعمال شده است، دیگر ادامه دادن اینگونه سخنان علیه کسانی که دوران محکومیت خود را گذرانده اند، باید «جرم» تلقی شود.»

در این باره نیز باید گفت که بحث بر سر حقوق خانم "نرگس محمدی" نیست، چرا که وی به عنوان یکی از شهروندان از حقوقی برابر دیگران برخوردار است، اما سوال بر سر آن است که اشتون به دنبال کدام حقوق خانم محمدی به دیدار وی رفته است؟ اصلا اشتون چه کاره است که بخواهد حقوق خانم محمدی را ادا نماید! واقعیت آن است که اشتون برای ادای حقوق خانم محمدی به دیدار وی نرفته است! بلکه وی به دنبال بهره‌برداری سیاسی از دیدار با وی است تا سناریوی مدنظر غرب و کدهای مدنظر آقای بان کی‌مون در محکومیت دولت روحانی را تکمیل کند!

بی‌توجهی به این سناریو شاید برای خانم محمدی بدلیل بی‌اطلاعی از مسایل سیاسی قابل تخفیف باشد، اما از فردی که چند دوره نمایندگی مردم را در مجلس شورای اسلامی یدک می‌کشد قابل قبول نیست.

به واقع در این واکنش‌های چند روزه‌ی دغدغه‌مندان نظام اسلامی به هیچ وجه تیر پیکان انتقادات به سمت خانم محمدی نشانه نرفته است، هرچند در این زمینه وی نیز مقصر بوده و خواسته یا ناخواسته در پازلی بازی کرده است که بیانگان برای وی طرحریزی کرده بودند. متهم ردیف اول این ماجرا دشمنان انقلاب اسلامی و عمله‌هایی چون اشتون و بان‌کی‌مون هستند که مردم‌سالارترین انقلاب تاریخ را متهم به عدم پایبندی به حقوق بشر کرده‌اند! و خود را مدافع حقوق برخی متخلفین و مجرمین در داخل کشور می‌دانند.

این در حالی است که غرب با توجه به جنایات تاریخی که در طول سده‌های اخیر به جای گذاشته است، در نزد جهانیان آبرو و وجاهتی ندارد که بخواهد خود را مدافع حقوق بشر معرفی کند. برخی فعالین سیاسی نیز باید به هوش باشند که رقابت سیاسی و جناحی چشم حقیقت بینشان را کور نکند و حب و بغض‌ها، آنان را به مدافع بیگانگان بدل نسازد./ مهدی سعیدی

پایگاه بصیرت؛ گروه سیاسی /

/ 1 نظر / 18 بازدید
فاطمه

سلام ازتون خواهش میکنم به وبلاگم بیایید واگه میتونید کمکم کنید ویه خانواده روخوشحال.خداشاهده خیلی نیازداشتم که دست به این کارزدم که اگه مجبورنبودم این کارو نمیکردم تقاضا دارم اگه میتونیدکمکمون کنیدویه بچه15ساله روازمرگ نجات بدید