جان کری: در هر تعاملی با ایران امنیت اسرائیل را لحاظ خواهیم کرد

جان کری: در هر تعاملی با ایران امنیت اسرائیل را لحاظ خواهیم کرد

جان کری در آستانه مذاکرات ایران و گروه 1+5، به رژیم صهیونیستی اطمینان داد که آمریکا در هر تعاملی با ایران مسئله امنیت اسرائیل را لحاظ خواهد کرد.
    کری در آخرین اظهارات خود قبل از برگزاری دور جدید گفت وگوهای ایران و گروه 1+5 در پیام ویدئویی خود به کنفرانس لابی صهیونیستی «روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» (آیپک) تاکید کرد که پنجره دیپلماسی در برابر ایران در حال باز شدن است ولی در عین حال گفت که توافق نکردن با ایران، بهتر از یک توافق بد است.
    وی افزود: همانطور که پنجره دیپلماسی در حال باز شدن است، چشم های ما نیز باز است.
    کری افزود: خواستار حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران هستیم، حرف ها باید با اقدام های عملی منطبق باشد. ما در هر تعاملی مسئله امنیت اسرائیل را لحاظ خواهیم کرد و من اعتقاد دارم که توافق نکردن بهتر از توافق بد است.
    همزمان با جان کری، کاترین اشتون نیز قبل از شروع مذاکرات در بیانیه ای از ایران خواست آنچه را که نگرانی های جامعه جهانی در قبال برنامه هسته ای کشورمان می نامید برطرف شود.
    وی با اشاره به اینکه ایران باید در جهت اطمینان بخشیدن به جامعه جهانی درخصوص برنامه هسته ای اش از طریق اجرای تعهدات بین المللی و ورود به مذاکرات پرمحتوا تدابیر لازم را اتخاذ کند افزود: هدف اتحادیه اروپا بر اساس تعامل سازنده با ایران باقی خواهد ماند.
    مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا با ادبیات ادعایی خود همچنین خاطرنشان کرد: امکان رهایی از نگرانی های جدی از برنامه هسته ای ایران که بر روابط این کشور با اتحادیه اروپا سایه انداخته است وجود دارد.

/ 0 نظر / 14 بازدید