عملیات ناکام آمریکا برای انهدام سازمان هسته ای ایران

سردار جلالی خبر داد: عملیات ناکام آمریکا برای انهدام سازمان هسته ای ایرانرئیس سازمان پدافند غیرعامل از عملیات ناکام آمریکا برای انهدام سازمان هسته ای ایران خبر داد.
    سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور به مناسبت آغاز هفته پدافند گفت: زمانی پدافند فقط متمرکز بر تهدیدات نظامی بود اما با گذشت زمان و دور شدن تهدیدات نظامی، تهدیداتی مثل تهدید زیستی، پرتویی و... با منشا انسان به وجود آمد بنابراین ضرورت داشت که ما این مفاهیم را نوسازی کنیم.
    وی برگزاری همایش های تخصصی، انتشارات نشریات، برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی، فضاسازی تبلیغات، دیدار از مسئولین و مقامات کشوری و برگزاری رزمایش های تخصصی پدافند را از محورهای اصلی هفته پدافند عنوان کرد و افزود: در این راستا برگزاری 8 رزمایش های مختلف را در برنامه داریم.
    جلالی رزمایش آمادگی مولدهای برق اضطراری را از رزمایش های مهم پدافند در هفته پیش رو اعلام و خاطرنشان کرد: در این رزمایش برق سایت های جماران، صدا و سیما و سایت هسته ای نطنز را قطع خواهیم کرد، تا میزان آمادگی دستگاه ها محک بخورد و ارزیابی خوبی از عملکرد آنها به دست آید.
    وی با بیان اینکه سه قرارگاه پدافند سایبری، قرارگاه پرتوی، قرارگاه زیستی و شیمیایی در سازمان پدافند غیرعامل کشور فعالیت می کنند، گفت: این سه قرارگاه به مدت 2 سال است که در حال فعالیت هستند و قرارگاه چهارم نیز به نام قرارگاه پدافند اقتصادی در حال تشکیل است.
    جلالی با اشاره به اقدامات سازمان پدافند غیرعامل در حوزه هسته ای و سایبری گفت: حریف در طرف مقابل ما بیکار ننشسته و به دنبال آسیب زدن به ساختارهای داخلی کشور است اما اقدامات پدافند سایبری کشور توانست با حربه های آنها مقابله کند. مثلااوباما با رمز عملیات المپیک فکر کرد که می تواند سازمان هسته ای ایران را منهدم کند اما توانستیم با این اقدامات مقابله کنیم.
    وی افزود: آماده سازی تیم های آماده پدافند سایبری برای امداد و پشتیبانی سایبری در برابر تهدیدات و حملات دشمن و آماده سازی تیم های ایمنی سازی پدافند سایبری نیز در قرارگاه پدافند سایبری انجام گرفته است. به طور مثال تیم های پدافند سایبری کشور در حوزه نفت آسیب شناسی انجام دادند و آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدات را دارند.
    رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم ابزارهای دفاعی برای مقابله با تهدیدات سایبری گفت: ما در این زمینه اسکادای بومی را تولید کردیم و آن را در طرح های اجرایی به کار گرفته ایم. امروز آمریکا موضوع اسکادا را جدی گرفته و حتی سهام کارخانه اسکادای زیمنس را خریده و بر آن متمرکز شده است. ما همچنین از تولید ضدبدافزارهای بومی یعنی همان آنتی ویروس ها حمایت کردیم و بعد از تولید چندین نسخه، آن را آزمایش کردیم و به دستگاه ها توصیه کردیم به جای استفاده از آنتی ویروس های خارجی از آنتی ویروس های داخلی استفاده کنند.
    وی در ادامه نشست خبری خود در خبرگزاری تسنیم در مورد برنامه های عمده در دست اقدام پدافند سایبری سازمان پدافند غیرعامل گفت: طراحی نظام دفاع حقوقی سایبری فضای بین المللی، تهیه دکترین پدافند سایبری کشور، تهیه برآورد راهبردی تهدیدات دشمن و... از جمله اقداماتی است که در حوزه پدافند سایبری غیرعامل انجام می شود.
    جلالی با بیان اینکه ما 12 استان هسته ای داریم، تصریح کرد: 3 استان اراک، بوشهر و اصفهان در اولویت قرار دارند که ویژگی های خاص تری نسبت به سایر استان ها دارند. برای همین، اول ساختاری را تنظیم کردیم که مثلاچگونه باید اعلام هشدار شود، چه کسی باید اقدام کند.
    وی در مورد نیاز پدافند غیرعامل به بخش موضوعات دانش نیز گفت: دولت در وزارت علوم و 2 دولت گذشته بسیار خوب عمل کرده و توانستیم در این زمینه، دانش تولید کنیم. ما در حال حاضر در دنیا در دانش پدافند غیرعامل جزو 5 کشور دنیا هستیم.
    


    


 روزنامه کیهان، شماره 20623 به تاریخ 1/8/92، صفحه 10 

/ 0 نظر / 14 بازدید