بازتاب حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه های خارجی

بسیاری از شبکه های تلویزیونی همزمان با آغاز مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با قطع برنامه های عادی خود، مستقیم از میدان آزادی تهران، این مراسم را پوشش دادند.

 در این میان خبرگزاری های غربی که به دقت مراسم امسال در تهران را رصد می کردند در بخش های خبری خود بخش هایی از این مراسم باشکوه را پخش کردند. در عین حال خبرگزاری های غربی همانند همه ساله سعی بر کوچک نشان دادن این حماسه باشکوه داشتند. از جمله یورونیوز تلاش مضحکانه ای را برای کوچک کردن این راهپیمایی میلیونی و با عظمت انجام داد.

به گفته شاهدان عینی برخی از عکاسان و خبرنگاران خارجی دوربین خود را از روی جمعیت اصلی شرکت کننده در مراسم برگردانده و حاشیه ها و اجتماعات کوچک را تصویربرداری می کردند. در حالی که دیگر خبرگزاری ها همچون شبکه خبری اورآف اتریش و شبکه سی سی تی وی چین بر حضور میلیونی ملت ایران در مراسم سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اذعان کردند.

آنچه در گزارش رسانه های خارجی از راهپیمایی دیروز و شعارهای مردم نمود بیشتری دارد، برداشت مشترک آن ها از تداوم شعارهای استکبارستیزی مردم ایران است. از جمله آسوشیتد پرس، خبرگزاری فرانسه، الجزیره، رسانه های ترکیه ای و... بر این موضوع تأکید داشتند.

بنابر اخبار به‌دست آمده، امسال نیز 194 خبرنگار خارجی به تهران آمده بودند تا از جشن پیروزی انقلاب اسلامی گزارش تهیه کنند. در اینجا بخشی از مهم ترین بازتاب های راهپیمایی میلیونی ملت ایران در خبرگزاری های خارجی می آید:

آسوشیتد پرس: مردم ایران با شعارهای ضدآمریکایی سالروز انقلاب را جشن گرفتند

 خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد که مردم ایران با شعارهای قدیمی "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسراییل" این روز را جشن گرفتند.

آسوشیتدپرس مثل هر سال تلاش کرده تا ابعاد راه‌پیمایی مردمی 22 بهمن را کوچک‌تر از آنچه هست نشان دهد و از عبارت «صدها هزار نفر» برای اشاره به تعداد راه‌پیمایی‌کنندگان تهرانی در سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی استفاده کرده است.

این خبرگزاری در ادامه گزارشش نوشت: صدها هزار نفر از مردم ایران به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به سرنگونی محمدرضا پهلوی، شاه تحت حمایت آمریکا منجر شد، در خیابان‌های تهران جمع شدند.  آسوشیتدپرس در ادامه نوشت که شعارهای ضدآمریکایی قدیمی در حالی توسط مردم تکرار شد که به دنبال انتخاب حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران، تغییر سیاسی قابل توجهی در تهران مشاهده شده است.

  الجزیره: هنوز خشم زیادی نسبت به تاریخچه روابط ایران و آمریکا احساس می‌شود

 شبکه تلویزیونی الجزیره نیز به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد که صدها هزار نفر از مردم ایران در خیابان‌های پایتخت کشور و دیگر شهرهای ایران جمع شدند تا سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

این شبکه تلویزیونی در ادامه نوشت: در تهران، جمعیت گسترده‌ای در روز سه‌شنبه در میدان آزادی جمع شدند تا به سخنرانی حسن روحانی رییس جمهور ایران گوش دهند. الجزیره  سخنرانی دکتر حسن روحانی را در جمع میلیونی راهپیمایان روز بیست و دوم بهمن ماه به صورت مستقیم پخش کرد. این شبکه تلویزیونی در ادامه به بیان بخشی از اظهارات روحانی پرداخت و نوشت که اظهارات ضدآمریکایی وی در حالی بیان شد که تغییر چشمگیری در سیاست ایران در ماه های اخیر مشاهده شده است.

الجزیره اگرچه بعضا مواضع مستقلی دارد، اما از رسانه‌های غرب‌گرای جهان عرب محسوب می‌شود که البته بسیار پرمخاطب هم هست. از همین رو این شبکه تلویزیونی به نقل از خبرنگارش در تهران گزارش داد که بسیاری از مردم ایران خواستار روابط بهتری با آمریکا هستند و از تلاش های دیپلماتیک دولت خرسندند، ولی هنوز خشم زیادی نسبت به تاریخچه روابط ایران و آمریکا احساس می‌شود.

 خبرگزاری فرانسه: آمریکا همچنان "شیطان بزرگ" در نظر گرفته می شود

 خبرگزاری فرانسه در گزارش خود از  راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد: صدها هزار نفر از مردم ایران روز سه‌شنبه به خیابان‌ها آمدند تا سی‌وپنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. خبرگزاری فرانسه، اذعان کرد که شهروندان ایرانی پایتخت‌نشین، از ساعات اولیه صبح به سوی میدان آزادی رهسپار شده بودند.

 خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارشش نوشت: در تهران جمعیت زیادی پیش از آغاز سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در میدان آزادی جمع شدند و بسیاری از آن‌ها علیه آمریکا که همچنان "شیطان بزرگ" در نظر گرفته می‌شود شعار دادند.

 یک عضو بیست ساله بسیج در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: ما به آمریکا اعتماد نداریم. آن‌ها فقط می‌خواهند ثروت ما را به یغما ببرند. ما مشکلی با تحمل سختی‌ها نداریم، زیرا باعث حفظ حقوق‌مان می‌شود. این خبرگزاری افزود : در این راهپیمایی مردم در مسابقه ساخت آدمک‌های استکبار شرکت کردند.

 خبرگزاری فرانسه در ادامه به بازتاب سخنان رئیس جمهور کشورمان پرداخت و گزارش داد: رئیس جمهور ایران  در سخنرانی به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گزینه نظامی بر ضد ایران را یک « توهم » خواند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارشش نوشت: سی‌وپنجمین سالگرد انقلابی که باعث سرنگونی شاه تحت حمایت آمریکا شد در حالی اتفاق می‌افتد که تهران اخیرا یک توافق هسته‌ای مهم را با قدرت‌های جهانی امضا کرده است. این خبرگزاری علاوه بر آن، به پیشرفتی که در مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دست آمد اشاره کرد.

بی بی سی: تاکید ایران بر دائمی بودن حرکت به سوی فن آوری هسته ای

بی بی سی در گزارشی از راهپیمایی 22 بهمن تهران و سخنان رئیس جمهوری ایران در جمع راهپیمایان تاکید ایران بر دائمی بودن حرکت کشورمان به سوی فن آوری هسته ای را به عنوان تیتر خود برگزید.

بی بی سی در بازتاب راهپیمایی 22 بهمن ملت ایران، به بازتاب سخنان سئیس جمهور پرداخت و گزارش داد: آقای روحانی در آغاز این سخنرانی دیدگاه خود در مورد انقلاب سال ۱۳۵۷ و رویدادهای بعد از انقلاب را تشریح کرد و از جمله گفت که علت پیروزی در انقلاب و در جنگ با عراق، وحدت مردم و رهبری "فقیهی عادل" بود.

بی بی سی در بخش دیگری می نویسد: حسن روحانی در مورد مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی گفت که "همه بدانند که مذاکره ما با کشورهای ۱+۵ از سر عزتمندی، حکمت و در چارچوب عزت ملی و در مسیر آرمان‌خواهی ملت ایران است." وی این مذاکرات را "آزمایش تاریخی برای اروپا و آمریکا دانست" و گفت: "اگر در مذاکرات در چارچوب حقوق ملت ایران، قانون، احترام مشترک و تعامل حرکت کنند، از طرف ملت ایران، پاسخ مثبت خواهند شنید اما اگر بخواهند شیوه نادرست گذشته را تکرار کنند، باید متوجه باشند که به ضرر منطقه، ملت خود و ثبات جهان قدم برداشته‌اند و روشن می‌شود که تمام اتهامات آنها در طول این سال‌ها علیه ایران ناروا بوده است."

گزارش خبرگزاری آلمانی دویچه وله از مراسم دیروز

خبرگزاری آلمانی دویچه وله در گزارشی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهوری ایران در مراسم 22 بهمن گفت: راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب ایران به رسم ۳۵ سال گذشته از اولین ساعات امروز آغاز شد.

این خبرگزاری در ادامه گزارش خود به بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی در این مراسم اشاره کرده است. دویچه وله در این گزارش به سخنان حسن روحانی که گفت: «امروز ما خوشحالیم بعد از ۳۵ سال روز به روز به اهداف بلند و آرمان‌های بلند انقلاب نزدیک‌تر و نزدیک‌تر شدیم.» اشاره کرده است. این خبرگزاری در ادامه مطلب خود می آورد: روحانی سپس انتخابات ریاست جمهوری امسال (۱۳۹۲) را که منجر به انتخاب او به سمت ریاست جمهوری شد، "حماسه بزرگی در چارچوب فرمایشات رهبری" دانست.

این سخن رئیس جمهوری ایران در مراسم 22 بهمن که «امسال همه جناح‌ها، گروه‌ها، احزاب و تفکرهای مختلف در این راهپیمایی عظیم و بزرگ شرکت کرده‌اند که این مایه مباهات برای مسئولان و مایه یاس برای دشمنان است» مورد توجه این خبرگزاری بوده است.

غرض ورزی آشکار یورو نیوز

در میانخبرگزاری های غربی، شبکه خبری یورو نیوزگزارش بسیار مغرضانه ای را از مراسم باشکوه راهپیمایی 22 بهمن امسال پخش کرد. نحوه پوشش این رخداد عظیم توسط این شبکه با هدف کم رنگ جلوه دادن این حماسه باشکوه بسیار طنزآمیز است.

یورونیوز در گزارشی مغرضانه در تلاش برای کم رنگ جلوه دادن حضور گسترده مردم و گروه های سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن نوشت: در خبرگزاری های ایران از حضور سران سه قوه و برخی چهره های نزدیک به حکومت در این مراسم خبر داده اند.

در ادامه این گزارش فقط به دو جمله از سخنان دکتر حسن روحانی در این مراسم اشاره شده است که در زی�� عینا آورده شده اند:

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنانی به مناسبت ۲۲ بهمن گفت: سیاست دولت در زمینه مسایل خارجی سیاست اعتدال است. یعنی نه تسلیم، نه سازش ، نه انفعال و نه تقابل.

وی همچنین با اشاره به تلاش ایران برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای گفت: حرکت ملت ایران به سمت قله های پیشرفت و فن آوری و دستیابی به فن آوری صلح آمیز هسته ای دائمی خواهد بود.

این شبکه همچنان که با استفاده از تعبیر "برخی چهره های نزدیک به نظام " سعی در کم رنگ نشان دادن حضور گروه های سیاسی در این راهپیمایی داشت همچنین بدون اشاره به حضور گسترده میلیونی مردم در این راهپیمایی تصویری از حضور مردم در ساعات اولیه صبح در میدان آزادی منتشر کرد تا به ظن خویش حضور مردمی را کم رنگ جلوه دهد.

گزارش شینهوا از مراسم 22 بهمن

 خبرگزاری شینهوا به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد: صدها هزار نفر از مردم ایران روز سه‌شنبه در حمایت از دولت ایران در سراسر کشور به راهپیمایی پرداختند و سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

خبرگزاری شینهوا در ادامه گزارشش نوشت: مردم شهرهای بزرگ ایران در حالی که تصاویر آیت الله روح‌الله موسوی خمینی، بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران و آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ جانشین ایشان و پرچم‌ها و برنرهایی را در حمایت از دولت ایران در دست داشتند به خیابان‌ها آمدند. این خبرگزاری افزود: انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 به سرنگونی رژیم شاه که تحت حمایت آمریکا قرار داشت منجر شد و کشور را تحت رهبری آیت الله خمینی در آورد، اتفاقی که یک نقطه عطف در تاریخ ایران به حساب می‌آید.

 هاآرتص: بازگشت (امام) خمینی به ایران و انقلاب اسلامی مهمترین اتفاقات اواخر قرن بیستم محسوب می‌شوند.

 روزنامه صهیونیستی هاآرتص، که در سیستم سیاسی رژیم صهیونیستی دارای مواضع چپ‌گرا محسوب می‌شود و همچنین نقطه مقابل آن، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت راست‌گرا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس به بازتاب حضور ملت ایران در راه‌پیمایی 22 بهمن پرداختند.  هاآرتص در گزارشش نوشت: صدها هزار ایرانی در راهپیمایی گسترده‌ای در تهران گرد هم آمدند تا سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌ها سرتاسر ایران پلاکاردهایی دردست داشتند که شعارهای مانند "ما برای نبرد بزرگ آماده‌ایم روی آنها نوشته شده بود".

 این روزنامه در ادامه نوشت: 10 فوریه سی و پنجمین سالگرد به قدرت رسیدن آیت الله خمینی را در ایران نشان می‌دهد و هر ساله گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی ایران با ده روز جشن باشکوه همراه می‌شود. اولین روز از این ده روز سالگرد بازگشت آیت الله خمینی به ایران پس از 15سال تبعید است. پس از بازگشت او محمدرضا پهلوی شاه ایران سرنگون شد و دو هزار سال حکومت سلطنتی در ایران پایان یافت. 35 سال پس از آن، بازگشت خمینی به ایران و انقلاب اسلامی مهمترین اتفاقات اواخر قرن بیستم محسوب می‌شوند.

همچنین روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل نیز به‌نقل از خبرگزاری فرانسه به پوشش راه‌پیمایی 22 بهمن اقدام کرد. جروزالم‌پست نیز با ترکیب گزارش‌های رسانه‌های دیگر به بازتاب این واقعه پرداخته است.

روزنامه اورشلیم پست نیز به بازتاب راهپیمایی دیروز ملت ایران پرداخت و نوشت که صدها هزار نفر از ایرانیان به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی سال 1979 به خیابان‌ها آمدند و فریاد "مرگ بر آمریکا" و " مرگ بر اسراییل" سر دادند.

 گزارش رویترز از برگزاری راهپیمایی 22 بهمن

خبرگزاری رویترز، دیگر خبرگزاری مهم بین‌المللی در بازتاب راه‌پیمایی 22 بهمن، به سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران توجه کرده است. رویترز نوشت: «حسن روحانی در سخنرانی سی و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی 1979، تحریم‌های اقتصادی تحمیل شده توسط غرب را «ظالمانه، غیرقانونی و اشتباه» دانست و گفت که کشورهای منطقه چیزی برای ترسیدن از ایران ندارند.»

این خبرگزاری بریتانیایی همچنین به نقل از روحانی افزود: «من به صراحت به افراد متوهمی که می‌گویند گزینه نظامی روی میز است، می‌گویم که آنها باید عینک خود عوض کنند.... کشور ما زبان تهدید را بی‌ادبانه و توهین‌آمیز می‌داند. »

گزارش شبکه فرانس 24

 شبکه تلویزیونی فرانس24  در بازتاب راهپیمایی دیروز ملت ایران گزارش داد: تهران صبح امروز به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی مملو از جمعیت تظاهرکننده ای بود که در مراسم راهپیمایی جشن های بیست و دوم بهمن شرکت کرده بودند. رئیس جمهور روحانی در این مراسم سخنرانی کرد .

بازتاب راهپیمایی در شبکه های ترکیه ای

 مراسم سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رسانه های مکتوب و تصویری ترکیه بازتاب داشت. شبکه های خبری تلویزیون دولتی ترکیه (تی آر تی)؛ ان تی وی؛ و  تی جی آر تی در بخش صبحگاهی اخبار خود تصاویری از جمعیت حاضر در میدان آزادی تهران را پخش کردند. شبکه های خبری ترکیه و پایگاه های اینترنتی دراین کشور دیروز همچنان در حال انتشار تصاویر راهپیمایی امروز مردم ایران بودند.

 خبرگزاری ترند گزارش داد، مردم ایران در راهپیمای پیروزی انقلاب خود شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسراییلی سر دادند. این خبرگزاری افزود : رئیس جمهور ایران در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی گفت : هیچ ابرقدرتی ایران را در پیروزی انقلاب اسلامی کمک نکرد. روحانی گفت : دشمنان هیچ درکی از ملت ایران ندارند و اضافه کرد در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق، ملت ایران ضد متجاوزان متحد شدند. در طول جنگ عراق، مردم در کنار یکدیگر ایستادند و در برابر متجاوزان مقاومت کردند. اکنون زمان صلح است و همه از جنبش صلح حمایت کردند.

 شبکه خبری اورآف اتریش: حضور میلیونی مردم در راهپیمایی

 در بین رسانه های غربی، شبکه خبری اتریشی «اوآراف» با نگاهی منصفانه تر تلاش کرد تا در بازتاب راه‌پیمایی 22 بهمن از رسانه‌های رقیب عقب نمایند و گزارش داد که بنابر اعلام رسانه‌های ایران در پی فراخوان برای حضور در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب، میلیون‌ها ایرانی در  شهرهای مختلف به خیابان‌‌ها آمدند.

 شبکه سی سی تی وی چین: حضور میلیونی مردم در مراسم سالگرد انقلاب اسلامی

 شبکه سی سی تی وی چین بر حضور میلیون ها نفر از مردم ایران به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی اذعان کرد. این شبکه افزود : رئیس جمهور ایران در تهران برای تظاهر کنندگان سخنرانی کرد. او گفت ایران در مذاکرات هسته ای با قدرت های جهانی در برابر هر گونه تهدیدی خواهد ایستاد.

گزارش شین هوا از تهران

 خبرگزاری شین‌هوا از تهران گزارش داد ، صدها هزار ایرانی در حمایت از نظام اسلامی در سرتاسر این کشور راهپیمایی کردند و سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. این خبرگزاری تصریح کرد: «مردم شهرهای مختلف ایران با حمل پرچم ها و بنرهایی در حمایت از استقرار جمهوری اسلامی و آیت‌الله خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و آیت‌الله خامنه‌ای جانشینش و رهبر فعلی ایران به خیابان‌ها آمدند و حمایت خود را از آنها نشان دادند.»

 شبکه اسکای نیوز عربی و پخش مستقیم سخنان رئیس جمهور

 شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی سخنان رئیس جمهور را در مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن در تهران بازتاب داد. اسکای نیوز عربی بخش هایی از سخنان رئیس جمهور کشورمان را به طور مستقیم پخش کرد. آقای روحانی گفت : تحریم ها علیه ایران نمی تواند ادامه پیدا کند. روحانی افزود ایران به برنامه هسته ای صلح آمیز خود ادامه خواهد داد.

  شبکه المیادین و پخش زنده سخنرانی رئیس جمهور

 شبکه تلویزیونی المیادین نیز ضمن پخش مستقیم راهپیمایی  بیست و دوم بهمن سخنرانی رئیس جمهور را به صورت زنده پوشش داد. المیادین گزارش داد، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنان خود در روز بیست و دوم بهمن به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد انقلاب ما به هیچ قدرت بیگانه تکیه نداشت. وی افزود: آمریکایی ها تصور می کردند ایران متعلق به آنان است به همین سبب در همه امور دخالت می کردند. آقای روحانی گفت : ملت ما تحقیر و اهانت را رد کرد و پس از سی و پنج سال تحقیرهای آمریکا را نمی پذیرد.

 رئیس جمهور ایران روابط خارجی با کشورهای مجاور را بسیار مهم دانست و تاکید کرد می خواهیم امنیت و ثبات و صلح در منطقه برقرار شود. وی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: از طریق این مذاکرات می خواستیم بگوییم ایران هراسی یک دروغ است.

المنار و پخش مستقم سخنرانی رئیس جمهور

 شبکه تلویزیونی المنار ضمن پوشش خبری راهپیمایی 22 بهمن  سخنرانی آقای روحانی در میدان آزادی تهران را به طور مستقیم پخش کرد. این شبکه افزود : مردم در شهرهای بزرگ ایران در حالی‌که پرچم‌ها و پلاکاردهایی  در حمایت از جمهوری اسلامی و همچنین تصاویر آیت‌الله خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران در دست داشتند، در خیابان‌ها راهپیمایی کردند.

بازتاب راهپیمایی در روزنامه های مختلف فرانسوی

 روزنامه های مختلف فرانسوی زبان برگزاری مراسم گرامی داشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران را بازتاب دادند. با آغاز راهپیمایی سراسری بیست و دوم بهمن اکثر روزنامه ها و پایگاه های خبری فرانسوی زبان مانند روزنامه های لوموند، لوفیگارو و لوپاریزین به بازتاب این ��راسم پرداختند.

 روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» هم در سایت خود نوشت: امسال، سال‌روز پیروزی انقلاب ایران با پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای همراه شده است. مذاکرات هسته‌ای از جمله موضوعات مورد علاقه رسانه‌های جریان غالب بین‌المللی است که عموما در تمام گزارش‌های مربوط به ایران مورد توجه قرار می‌گیرد.

این گزارش تنها بخشی از بازتاب راهپیمایی ملت ایران در روز 22 بهمن، در رسانه‌های خارجی بود در حالی که بسیاری از رسانه های جهان که خبرنگاران خود را برای پوشش مراسم سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به تهران فرستادند، در بخش های خبری امروز خود به بازتاب مراسم باشکوه راهپیمایی مردم ایران در 22 بهمن امسال می پردازند./

 گزارش گروه بین الملل بصیرت

/ 0 نظر / 15 بازدید