رئیس سازمان سینمایی: حق ملت ایران را از پروژه «لاله» می گیریم

رئیس سازمان سینمایی: حق ملت ایران را از پروژه «لاله» می گیریم
    رئیس سازمان سینمایی برای نخستین بار با تغییر لحن و موضع درباره معضلات امروز سینمای ایران گفت: یک حقوقدان را مسئول بررسی پرونده پروژه سینمایی «لاله» کرده ایم و مطمئن باشید حق ملت ایران را خواهیم گرفت.
    پس از تعلیق ساخت فیلم «لاله»، حجت الله ایوبی نیز که تاکنون تاکتیک تعارف و خوش و بش را در پیش گرفته بود، این بار درباره پروژه جنجالی ساخت فیلم دختر رالی باز تغییر لحن داده و به طور جدی وارد این مسئله شده است. «لاله» همان پروژه ای است که تا چند روز پیش با سکوت بسیاری از معترضان امروز مواجه بوده و تنها روزنامه «کیهان» و برخی از دلسوزان فرهنگ و سینمای کشور نسبت به این پروژه واکنش نشان داده بودند.
    رئیس سازمان سینمایی در گفت وگو با ایرنا درباره پروژه سینمایی «لاله» و بودجه شش میلیارد و 500 میلیون تومانی آن افزود: کارشناسان در حال بررسی وضعیت مالکیت این پروژه سینمایی هستند و به عنوان نماینده ملت، تمام تلاش خود را برای احقاق حق ایرانیان بکار خواهم گرفت.
    ایوبی گفت: یک حقوقدان را مسئول بررسی پرونده پروژه سینمایی «لاله» و تخلفات رخ داده در آن کرده ایم و کمیته ای نیز برای جلوگیری از تضییع حق مردم در این خصوص تشکیل شده است.
    مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند چندی پیش از برگزاری جلسه مشترک با «اسماعیل (اسی) نیک نژاد» کارگردان پروژه میلیاردی «لاله» خبر داده بود. وی همچنین اعلام کرد نیک نژاد مدعی شده که حق مالکیت این اثر متعلق به یک شرکت درایور کانادایی است و هزینه شش میلیارد و 500 میلیون تومانی صرف شده برای این اثر از سوی مرکز گسترش سینمای مستند دلیل بر مالکیت ایران بر این اثر سینمایی نمی شود. این در حالی است که بودجه این فیلم 9 میلیارد و 500 میلیون تومان است.
    امید است رئیس محترم سازمان سینمایی به دور از حب و بغض و صف بندی سیاسی درباره سایر بی عدالتی ها و مردم گریزی های رایج در بخشی از فضای سینما با همین جدیت ورود پیدا کند.

/ 0 نظر / 16 بازدید